Captain Britain zaatakuje w Secret Wars

Dom Pomysłów nawet na chwilę nie przestaje zasypywać nas informacjami. Wczoraj Marvel ogłosił kolejną serię, która wejdzie w skład Secret Wars, tj. Captain Britain and the Mighty Defenders. Jak łatwo się domyślić, możemy spodziewać się swoistego spin offa obecnie wychodzącej serii – Captain America and the Mighty Avengers. Ponadto na kadrach komiksu zobaczymy gwiazdę Captain Britain and MI13 – Faizę Hussain. Ponadto w skład drużyny wejdą: White Tiger, She-Hulk, Kid Rescue i Hobbie Brown (zwowu coś mocno kobieco, nie?). Fabuła komiksu skupi się wokół konfliktu pomiędzy dwiema krainami świata Battleworld – tą z Mondo-City One oraz Yinsen City.

– W komiksie zobaczymy faszystowskie miasto przyszłości – Mondo-City One – w oryginale stworzone przez Jeffa Parkera, będące analogią do pewnego mega miasta, o którym pisałem w przeszłości i które fani dobrze znają, zwłaszcza brytyjscy – mówi Al Ewing, scenarzysta nowej serii (a niegdyś także wielu numerów Judge Dredd) i dodaje: Miasto jest rządzone przez szefów, którzy są tu jedynym prawem, sędziami i katami. Najsilniejszym z szefów jest Boss Cage – starzejący się, ale ciągle niezniszczalny klon Danny’ego – wnuka Luke’a Cage’a.

Yinsien City pochodzi z serii Iron Man: Fatal Frontier, którą Ewing pisał wraz z Kieronem Gillenem. Miasto było rządzone przez starszego mężczyznę, Ho Yinsena, który pomógł Starkowi zbudować jego pierwszą zbroję, ale zginął podczas ucieczki bohatera.

– W tym świecie to Tony Stark, a nie Ho Yinsen zginął podczas tego zajścia. Co więcej, wykorzystał swoją wiedzę do stworzenia zbroi Rescue. Co więcej, swoimi działaniami udało mu się stworzyć prawdziwą utopię. I to właśnie ten utopijny stan rzecz okazał się problematyczny dla sąsiedniego Mondo-City One, którego włodarze – w imię prawa – postanowią podporządkować sobie krainę Yinsena – dodaje scenarzysta.

Nie wiem jak Wy, ale ja liczyłem na nieco inną obecność Captaina Britaina w Secret Wars. Kto wie, może pojawi się w jeszcze jednym z tytułów?

Captain-Britain-and-the-Mighty-Defenders

Źródło: klik

Share This: