Ekho. Lustrzany świat #2 – Cesarstwo Paryskie

Życie w bajkowej krainie Ekho wcale nie jest usłane różami. Nękana problemami finansowymi swojej agencji, Fourmille decyduje się w wraz z Yummy wziąć udział w wielkim strpitizerskim show w Paryżu. Zupełny brak umiejętności nie jest jedyną przeszkodą na drodze do sukcesu. W mieście nad Sekwaną kolejna dusza zmarłego potrzebuje pomocy w załatwieniu swoich spraw. Fourmille i jej ekipa będą musieli przejść sami siebie, realizując cele biznesowe i sekretną misję, od której zależy przyszłość monarchii.

ekho2.1Arleston i Barbucci po raz drugi zabierają nas w podróż do Lustrzanego Świata. Tym razem celem wędrówki jest stolica Francji. Podobnie jak w przypadku Nowego Jorku (o którym możecie przeczytać tutaj), architektura miasta jest bardzo wiernie przeniesiona na plansze komiksu, a miejskie landszafty doskonale oddają klimat i atmosferę Paryża.

Serię Ekho ciężko sklasyfikować jako wyrafinowaną ucztę intelektualną. Niemniej jednak drugi tom, podobnie jak pierwszy, czyta się bardzo przyjemnie i stanowi bardzo dobrą rozrywkę. Ilość sprośnych żartów i roznegliżowanych dam jest dobrze zbalansowana, a wesołe intrygi dodają narracji smaczku. Cesarstwo Paryskie uwodzi i zachęca nas do zagłębienia się w świat Ekho.

ekho2.2Ilustracje Barbucciego wciąż są na bardzo wysokim poziomie i pozostają ogromnym atutem serii. Feeria barw i wzorów przedstawia nieco stereotypowy obraz Paryża, jednak jest dokładnie tym, czego się spodziewamy po opowieści o mieście miłości. Lekkość kreski oddaje lekkość fabuły i ta harmonia jest bardzo pożądana.

Jeśli szukacie powieści ambitnej i z przesłaniem to raczej nie tędy droga. Jeśli jednak macie ochotę na zabawną i wciągającą historyjkę, Ekho powinno Was zadowolić.

Tom 3, którego akcja dzieje się na Bulwarze Hollywood, jest w zapowiedziach, a we Francji ukazały się już cztery tomy. Akcja czwartej części dzieje się w Barcelonie.

ekho2.3

Share This: