I wszyscy razem: Hail Hydra!

Co prawda All New Captain America skończy się przed startem Secret Wars v. 3, ale czym byłby świat Marvela (niezależnie od tego jak go nazwiemy) bez Hydry? W poniedziałek Dom Pomysłów ogłosił (tutaj), ze kolejną serią związaną z SW będzie Hail Hydra. Scenariusz tego komiksy tworzy obecny scenarzysta Capa – Rick Remender, a rysunkami zajmuje się Roland Boschi.

Historia HH będzie się toczyć w krainie Battleworld, w której Hydra przy wykorzystaniu amerykańskiego patriotyzmu, zdobyła władze nad krajem. Głównym bohaterem serii będzie adoptowany syn Steve’a Rogersa – Ian, który zostanie przeniesiony w to przedziwne miejsce z Earth-616. – To bardzo ciekawa opcja, aby pokazać jak wyglądałby świat, gdyby to Hydra wygrała. Do tej pory czytaliśmy historie, kiedy ich wszelkie próby przejęcia władzy okazywały się nieskuteczne. Tym razem, nie tylko się nie poddali, ale również wykorzystali Amerykanów. Teraz to Hydra stanowi ucieleśnienie amerykańskiego snu – mówi Remender.

Nie wiadomo na razie czy (i jeśli już w jakiej formie) w komiksie pojawi się obecny Cap, czyli Sam Wilson. Scenarzysta napomknął jednak, że zamierza wykorzystać kilka z aktualnej serii.

Hail Hydra!

Na usta fanów ciśnie się wiele pytań na temat pozycji znanych bohaterów w tym świecie. Remender natomiast zwrócił szczególną uwagę na głównego bohatera – Iana, czyli Nomada.

We’re playing off of that and building this Hydra world and then dropping in a 'fish out of water’ with Ian Rogers, Nomad. What’s cool about Ian is that he drifted from one dimension to the next in the main Captain America series, and now he’s drifting into this dimension. It kind of gives meaning to the name 'Nomad,’ because he really is drifting from one place to another. That’s what made him the right choice for the story – podsumował.

Jak Wam się podoba pomysł na tę serię?

Źródło: klik

Share This: