A te komiksy znacie? Polskie i za darmo

Piotr Dobry i Łukasz ”Tin Boy” Majewski udostępnili / udostępniają w sieci swoje dwa projekty. Pierwszy z nich ”I Have a Dream” to ukazana na 24 kadrach historia rozgrywa się częściowo w małomiasteczkowej Polsce lat 90., częściowo na ulicach Nowego Jorku. „I Have a Dream” to słodko-gorzka, przewrotna historia o marzeniach rozmijających się z rzeczywistością i o granicach niezdrowej obsesji. Na poły autobiograficzny komiks stanowi satyrę na zjawisko wiggersów, czyli białych chłopaków udających czarnoskórych.

Komiks jest dostępny tutaj – klik.

Drugi projekt to cykl pasków komiksowych – ”Piesklak”.

O Piesklaku wiadomo na razie tyle, że jest nastoletnim psem adoptowanym niegdyś przez kury. Jak mówią autorzy: „Piesklak zrodził się po części z naszej naturalnej potrzeby tworzenia, a trochę też z lekkiego zmęczenia czasami, w których każde wydarzenie społeczno-polityczne jest natychmiast komentowane (niekiedy genialnie, owszem) przez tuziny zawodowych satyryków i legiony wytwórców memów. Co za tym idzie, założyliśmy, że humor Piesklaka w większości przypadków będzie bardziej uniwersalny, ponadczasowy, zaś styl – nieco retro, przywodzący na myśl stare paski gazetowe”.

Oficjalny fanpage – klik

Nowe odcinki w każdy poniedziałek i czwartek.


 

Piotr Dobry to dziennikarz popkulturowy, były redaktor naczelny magazynów „Hiro” i „Blek” – pierwszego i jedynego polskiego periodyku poświęconego kulturze afroamerykańskiej. Publikował w wielu miejscach, obecnie jest redaktorem serwisu T-Mobile-Music i recenzentem miesięcznika „Kino”. Od lat współpracuje z „Esensją”.

Łukasz „Tin Boy” Majewski to artysta, grafik i ilustrator. Ma na koncie współpracę z wieloma magazynami, jak m.in. „Hiro”, „Logo”, „Slow” czy „Chimera”. Podczas ostatniej Nocy Muzeów można było oglądać jego prace na wystawie YEAR OF LIGHT 2015. Na co dzień można je oglądać także na oficjalnym fanpejdżu TIN BOY

Share This: