Lis – Gra Karciana

Kiedy ponad rok temu prezentowaliśmy pomysł na polski komiks w klimatach superhero, osadzony w naszej pięknej stolicy, pojawiło się sporo głosów krytyki, że pomysł się nie przyjmie, że format zeszytówek nie ma szans, że rynek zweryfikuje i pomysł szybciej się zwinie niż powstał. Dziś autorzy Lisa mają na koncie już trzy zeszyty i lada chwila nastąpi premiera czwartej części pod tytułem: Obława. Malutkie wydawnictwo założone przy okazji pojawienia się Lisa – Sol Invictus ma już na koncie 3 tytuły, w tym dwie serie (Incognito, Lis, Exclamat!on – przyp. red.) szykuje się do premiery kolejnej serii – Dinomanta oraz… zapowiada premierę gry karcianej powstałej na licencji komiksu. Przed Wami Lis – Gra Karciana!

Sol Invictus Komiks sama gwiazda SIKPrzyznam szczerze, że sam się tego nie spodziewałem, ale jestem niezmiernie dumny z osiągnięć całej ekipy zaangażowanej w działalność wydawnictwa! Tym bardziej, że jako pierwsi w kraju mieliśmy okazję obwieścić Wam ich powstanie i do tej pory możemy patronować ich działalności. Serdecznie gratulujemy ekipo!

Paweł

Poniżej prezentujemy notkę prasową jaką wydawnictwo przygotowało jako zapowiedź gry:


Na polskim rynku gier „bez prądu” pojawiła się nowa marka – Lynx Games. Zespół stworzony przez graczy dla graczy. Bez ograniczeń gatunkowych, z ideą zarówno odświeżania zapomnianych perełek z ubiegłego wieku, jak i pozycji nieobecnych jeszcze na polskim rynku. Pierwszym tytułem, który zostanie opublikowany w ramach działalności Lynx Games jest „Lis: Gra Karciana”. Projekt stworzony na podstawie polskiego komiksu!

W planach wydawniczych Lynx Games jest publikowanie zarówno gier planszowych jak i karcianych. Nie ograniczając się do żadnego gatunku, grupy wiekowej, fanów jednego uniwersum, czy tematyki.

lynx_logo_b_low

W ramach swojej działalności Lynx Games zajmie się publikowaniem zarówno tytułów nowych, jak i wskrzeszaniem starych gier, które rozbudzały emocje pod koniec ubiegłego wieku.

– Jesteśmy pod dużym wrażeniem tego jak prężnie rozwija się rynek gier planszowych i karcianych w Polsce. Jako gracze obserwowaliśmy sytuację od lat. W pewnym momencie uznaliśmy jednak, że sama rola gracza i klienta nam nie wystarcza. Chcemy dać ludziom także coś od siebie. Przybliżyć gry, które uwielbiamy, ale w Polsce są jeszcze mało znane, a także zaprezentować własne pomysły – tłumaczy Grzegorz Kaszyński, producent w Lynx Games.

Lis – Gra Karciana

Pierwszym tytułem, który zostanie wydany przez Lynx Games jest „Lis – Gra Karciana”. To autorska produkcja stworzona na podstawie komiksu „Lis” publikowanego przez Wydawnictwo Sol Invictus. Niezaznajomionym z tytułem zdradzimy, że jego akcja rozgrywa się współcześnie w Polsce i czerpie on z takich gatunków jak kryminał, thriller, czy superhero.

– „Lis” to dynamiczny komiks czerpiący z klasyki gatunku, a jednocześnie wnoszący coś nowego na polskim rynku w tej tematyce. Uznaliśmy go za świetny materiał źródłowy do stworzenia gry, w której pełno jest nagłych zwrotów akcji, liczy się spryt i refleks gracza – mówi Aaron Welman, wydawca komiksu „Lis”, właściciel Wydawnictwa Sol Invictus.

LIS-AKCJA Horoskop_Low Lis - Gra Karciana - Postać Lis LIS-AU-Zemsta Freuda_Low

 

Share This: