Marvel dla Pań i o Paniach

W ostatnim czasie Dom Pomysłów stara się stworzyć wrażenie, że dzielne heroiny zajmują coraz ważniejszą rolę w komiksach Marvela. Nakręcanie tej spirali dla mnie wydaje się mocno bezsensowne, bo w końcu od lat podkochuję się w wielu superbohaterkach i zawsze były dla mnie ważne. Być może jednak takie działania przyniosą efekty w postaci nowych – zwłaszcza młodych – czytelniczek, co jakby nie patrzeć będzie dużym plusem.

Jednym z takich PR-owych działań Marvela będzie miesięcznik A-Force Presents – antologia, która będzie zawierała historie wcześniej publikowane w seriach Ms. Marvel, Thor, Black Widow, She-Hulk i Captain Marvel. Co zatem ma stanowić o jej wyjątkowości? Choćby to, że będzie bardzo łatwo dostępna, choćby za pośrednictwem księgarni. – In a world where virtually everyone has heard of Iron Man, Captain America, Black Widow, and The Avengers, Marvel’s female super heroes have stepped into the spotlight, spurred on by a rapidly growing base of Marvel fans who just happen to be women – nieco pompatycznie tłumaczy Axel Alonso, szef Marvela. Czy też uważacie, że nasze kochane bohaterki miały do tej pory za mało miejsca w komiksach?!

Swoją drogą jestem ciekawy, co zostanie zaprezentowane nam w serii A-Force. Mam przeogromną nadzieję, że nie będzie to zwykły przerost formy nad treścią ani feministyczny manifest – zwłaszcza, że jedna z bohaterek ma mieć nieokreśloną płeć. O tym projekcie pisaliśmy tutaj.

Źródło: klik

Share This: