Ms Marvel tom 5 Supersławna Recenzja

Czy da się napisać recenzję komiksu, którego się nie czytało? Nie wiem, ale dzisiaj spróbuję. Na całe szczęście, seria przypadła do gustu mojemu synowi. Zapytałem go o wrażenia z lektury, jego odpowiedzi znajdziecie poniżej, wpisane kursywą. Czuję, że o serii o Ms Marvel powinno się więcej mówić. Czytałem tylko dwa pierwsze tomy. Oba przypadły mi do gustu zarówno graficznie, jak i fabularnie, choć trzeba podkreślić, jest to seria kierowana do nastoletniego czytelnika. Carol Danvers, razem ze swoim czarnym body, porzuciła alias Ms Marvel. Pseudonim z kosza został wyciągnięty przez Kamalę Khan. Czy następczyni też stanie się Supersławna? Spróbujmy się tego dowiedzieć.

Ms Marvel Supersławna

Ms Marvel Supersławna to już piąty tom serii z Marvel Now, którą wydaje w Polsce Egmont. Czy znajomość poprzednich wolumenów jest wymagana? Czy połapię się w piątce, jeśli do tej pory czytałem tylko dwa pierwsze tomy? Być może trzeba znać też inne komiksy?

Nie trzeba znać innych komiksów niż Ms Marvel. Supersławna. Komiks nawiązuje do poprzednich tomów, ale minione wydarzenia są streszczane. Tom 5 to ciąg dalszy wydarzeń, które mogliśmy przeczytać do tej pory.

Kamala zajmuje w Marvelu miejsce, które odstąpił jej przed laty nastoletni Peter Parker. Wg zamysłu, za którym stał sam Stan Lee, oprócz posiadania supermocy, chłopak nie różni się niczym innych od kolegów ze szkoły. Uczęszcza na lekcje, nawiązuje relacje, jada obiady na stołówce. Czy utożsamiałeś się z bohaterką komiksu Supersławna, czy macie wspólne problemy?

W komiksie Kamalę spotykają problemy związane ze szkołą, np. brak czasu na naukę, czy też przejścia z kolegami. W związku z tym, że nie można być w trzech miejscach na raz, dziewczyna musi podjąć decyzję, wybrać co jest dla niej najważniejsze.

Ms Marvel Supersławna

Opowiedz o swoich wrażeniach z lektury. Czy komiks czytało Ci się gładko, czy jednak zajęło trochę czasu, zanim dobrnąłeś do końca? Z tego, co pamiętam, czekałeś na piąty tom. Czy spełnił on Twoje oczekiwania? Jakie jest tempo komiksu? Czy akcja mknie do przodu, a może są jakieś przystanki, w których tempo karze odpocząć?

Komiks czytało mi się szybko, jest to komiks przygodowy, wydarzenia następują błyskawicznie po sobie. Zaraz po jednej akcji następuje kolejna. Komiks jest ciekawy, gdyż Ms Marvel dołącza do Avengersów, co gwarantuje mnóstwo przygód. Kamala spotyka Kapitan Marvel, Lokiego, Ironmana, czyli postacie znane z filmów. Komiks spełnił moje oczekiwania, ze względu na nagromadzenie akcji.

Jak się ogląda komiks Ms Marvel Supersławna? Jak wypadają ilustracje w porównaniu z poprzednimi tomami. Czy jakiś rysunek szczególnie zapadł Ci w pamięć?

W tomie piątym pojawiają się nowi rysownicy, w związku z tym Supersławna różni się od poprzednich części. Mimo to najbardziej podoba mi się ten tom. Najbardziej spodobał mi się rysunek przedstawiający ślub brata Ms Marvel, ponieważ zostały bardzo ładnie i dokładnie narysowane stroje.

Opisz swoją ulubioną stronę komiksu

Daniel odpowiada: Moja ulubiona strona to ta, na której Bruno stwarza golema o kształcie człowieka. Może on poruszać się dokładnie tak jak Kamala, odtwarza jej ruchy dokładnie w tym samym czasie. Jest to zapowiedź tego, co się potem stanie. Kamala zastanawia się, czy może być w trzech miejscach naraz. Przydałoby się to z powodu szkoły, Avengersów i rodziny. Gdyby upodobnić golema do siebie, można by robić kilka rzeczy naraz. Fajnie, prawda?

Ms Marvel Supersławna

Ms Marvel powróci w następnym tomie, tymczasem zachęcam was do lektury pięciu już wydanych tomów. Sam bym to zrobił, gdyby nie to, że dla nowości Marvela robię bardzo rzadkie wyjątki. Jeżeli chcecie więcej bohaterów z Marvel w przydomku, wbijajcie do kina.

Sylwester

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za udostępnienie komiksu do recenzji.

Share This: