Nowy serial z Domu Pomysłów?

Krytycy superbohaterskich produkcji często zarzucają ich twórcom brak poszanowania cudzego mienia i brak odpowiedzi na pytanie: kto to posprząta? Marvel chyba w końcu się przejął oskarżeniami i postanowił nakręcić serial o ekipie sprzątającej po Hulku i jego kolegach.

Marvel we współpracy ze stacją telewizyjną ABC szykują się do wprowadzenia na rynek serialu komediowego pod tytułem Damage Control. Produkcją 30-minutowego pilota zajmie się Ben Karlin, znany między innymi z pracy przy Modern Family The Daily Show. Serial ma opisywać perypetie słabo opłacanej ekipy, która sprząta bałagan powstały w wyniku ratowania świata. Jeśli pilot się sprawdzi, serial trafi do produkcji.

Na razie nie ma żadnej informacji co do tego, kiedy można się spodziewać pilota ani dalszych decyzji dotyczących serialu. Bardziej jednak niż terminy ciekawi fakt, czy twórcy będą bazować na serii komiksowej o tym samym tytule.

Ekipa Damage Control pierwszy raz ukazała się w 1988 roku w Marvel Age Annual, a w latach 1989-91 doczekała się własnej limitowanej serii. Drużyna sprzątaczy pojawiała się także w wielkich marvelowskich eventach, takich jak Civil War czy World War Hulk.

damage-control-tv-series-abc

Źródło: Variety

Share This: