Prezentacja Czas na komiks na PechaKucha Night Lublin.

Hej 🙂

W ostatni czwartek (03.04.2014) miałem okazję uczestniczyć jako prelegent w PechaKucha Night Lublin. Była to już 7 edycja lubelskiego eventu i zarazem pierwsza w jakiej brałem udział. 

Na początek przybliżę Wam co to w ogóle jest Pecha Kucha. Otóż Pecha Kucha (jap. ペチャクチャ) – rodzaj prezentacji multimedialnej składającej się z 20 slajdów pokazywanych po 20 sekund każdy, czyli trwającej 6 minut 40 sekund. Taki charakter prezentacji ma zapewnić jej dynamikę oraz żywość, a relatywnie krótki czas trwania – skupienie i uwagę. Pytania i dyskusja wstrzymywane są do zakończenia pokazu. (Wikipedia)
Do lubelskiej edycji wydarzenia zostałem zaproszony przez koleżankę, która jest jedną z organizatorek. Stwierdziła ona, że mój udział w wydarzeniu podniesie jego atrakcyjność (hłe hłe :P) a także będzie to okazja do promocji komiksu i naszej działalności w ramach Czas na komiks. Jak się okazało miała rację, ja się świetnie bawiłem, poznałem kilka osób i miałem okazję pomówić z kilkoma osobami na temat najbardziej mnie interesujący, o komiksach rzecz jasna. Do tego miałem okazję zobaczyć kilka innych interesujących prezentacji, poznać ciekawe osoby, obejrzeć świetny teatr/kabaret improv w wykonaniu grupy Czołg z Belfastu i napić się zimnego piwka więc imprezę oceniam celująco 🙂 
Tym, którzy nie mieli możliwości zobaczyć mnie w akcji 😉 daję taką możliwość dzięki nagraniu, może nie jakości HD, ale chyba da się wszystko zrozumieć. Do tego wrzucam prezentację Power Point dla zainteresowanych. (obraz przejdzie do poziomu po kilku sekundach)
 Prezentację znajdziecie pod linkiem:
https://drive.google.com/file/d/0B5jX-Se_Mrj5YkRVZGp0U2lBNUE/edit?usp=sharing
(po wejściu w link należy zapisać CTR+S lub kliknąć w lewym rogu na strzałkę w dół)
Jeśli spodobało się Wam, poszukajcie informacji w sieci, może i w waszym mieście odbywa się Pecha Kucha Night.
Osobiście jeszcze raz dziękuje organizatorom za możliwość przedstawienia swojej prezentacji, wszystkim uczestnikom oraz licznie zgromadzonej widowni, która nagrodziła mnie brawami 😀 Wielkie dzięki 🙂
Paweł

Share This: