Prezenty świąteczne dla najmłodszych

Oczko w głowie rodziców i przyszłość narodu – tym właśnie są dzieci. Mając na uwadze, że „czym skorupka za młodu nasiąknie…”, prezentujemy pomysły na prezenty dla najmłodszych. Na liście znajdziecie nie tylko komiksy, ale także inne ciekawe gadżety, które zapewnią świetną zabawę dużym i małym.


  1. Okladka-pierwszego-tomu-komiksu-Niezla-draka-Drapak-_bw73684Niezła draka, Drapak! – Puść to jeszcze raz

O zaletach komiksu Drapak! już pisaliśmy, zatem wątpiących w słuszność prezentu zapraszamy tutaj. Komiks doskonale nada się tak dla dziecka, które czyta już samo, tak do poczytania przez rodziców. Co najważniejsze, Drapak będzie rozrywką nie tylko dla najmłodszych.

Cena: od 17,40 zł


  1. Superbohaterowie – gra karciana (2-5 graczy)

SuperbohaterowieKiedy Świat jest w niebezpieczeństwie, każdy z graczy musi zebrać drużynę superbohaterów celem obrony swojego miasta. Niestety, zadanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Karcianka Superbohaterowie wydawnictwa Foxgames to świetny prezent dla fajnych dzieciaków i ich zakręconych rodziców. Proste zasady (do ogarnięcia dla czterolatka – sprawdzone info) pozwolą na przeżycie przygody wraz z całą rodziną.

Gra ma elegancką, typowo superbohaterską oprawę graficzną i jasne zasady. Do odniesienia zwycięstwa potrzeba przede wszystkim szczęścia, więc dzieciaki nie są z góry narażone na porażkę grając z rodzicami, a dorośli wcale nie będą się nudzić.

Dużą zaletą gry jest cena – można ją nabyć już za ok. 30 zł.


  1. Kajko i kokosz. Szkoła latania – słuchowiskokajko-i-kokosz-szkola-latania-duze

Niejeden rodzic (i nie-rodzic) wychował się na komiksach o przygodach Kajko i Kokosza. Wszystkim tym, którzy chcieli by [swoim] pociechom przekazać w przystępny sposób historię zwariowanych słowiańskich wojów, może to zrobić prezentując im słuchowisko Kajko i kokosz. Szkoła latania. Nagrane na wysokim poziomie słuchowisko od Sound Tropez rozbawi najmłodszych, a u starszych wywoła pewnie nutkę nostalgii.

Cena: od 30 zł


okladka-200

  1. Borek i bogowie Słowian/Mikoszka

Pozostajemy przy temacie słowiańskich korzeni. Kilka ciekawych prezentów możemy znaleźć na stronie wydawnictwa Triglav. Dla młodszych dzieci – przepięknie ilustrowany album pt.: Borek i bogowie Słowian, dla starszych – komiks o przygodach Mikoszki. Podczas gdy przeglądanie Borka nie jest wymagające, podejście do Mikoszki wymaga podstawowej znajomości historii.

Cena: 11 – 30zł


  1. Dwanaście prac Asteriksab2329dee4169e84d5781b6af0da5485f

Krnąbrnych Gallów nie trzeba nikomu przedstawiać. Sławny za całym świecie wojownik Asteriks i niesamowicie silny Obelix byli już wszędzie i wszystko zrobili. Dlatego też, nie może ich zabraknąć pod choinką. Do wyboru jest mnóstwo pozycji, ale album Dwanaście prac Aserika wydaje się najlepszą. Z racji pisania prozą, to idealna lektura dla dziecka i rodzica (każdy, kto czytał kiedyś dziecku na głos komiks wie, że to nie łatwe zadanie), doskonała do przedstawienia postaci i zachęcenia malucha do samodzielnego czytania komiksów w przyszłości.

Cena: od 25 zł


     6. Kubatuokladka-450

Pierwszy tom komiksu zatytułowany I tak nie uwierzysz został nagrodzony w konkursie na komiks dla dzieci im. Janusza Christy. Opowiada przygody Kaja i jego… żywej przytulanki. To świetna opowieść dla najmłodszych i z pewnością zachęci ich do sięgnięcia po komiksy w przyszłości.

Drugi tom – Coś a la balon – odpowie na pytanie skąd biorą się pluszowe zabawki.

Autorami komiksu są Jakub Syty i Przemysław Surma.

Cena: ok 40 zł (za dwa tomy)


     6. Wojenna odyseja Antka SrebrnegoDSC00029

Nauka historii nie musi być żmudnym wertowaniem podręczników, czego niezbitym dowodem jest komiksowa seria Wojenna odyseja Antka Srebrego. Dotychczas ukazały się 4 numery z serii, ale w planach jest więcej. Całość można nabyć w księgarni FPBP w Warszawie lub bezpośrednio przez wydawcę, czyli IPN pod adresem mailowym: izabela.matuszewska-sedlak@ipn.gov.pl.

„Antki” autorstwa Tomasza Robaczewskiego i Huberta Ronka to nie tylko wspaniała rozrywka ale i cenna lekcja historii.

Cena: 31 zł (całość)


Prezenty na wypasie, czyli takie, za które trzeba już sporo zapłacić.

  1.   LEGO Super HeroesJoker_Steam_roller_3

Serie LEGO dedykowane superbohaterom Marvela czy DC rozrastają się z katalogu na katalog. W zestawach można znaleźć najpopularniejszych bohaterów i odzwierciedlenie filmowych scen. Zestawy są dobrze pomyślane, każdy ma na pudełku sugerowany wiek docelowy. Wkrótce w Polsce dostępne będą także zestawy LEGO DUPLO z superbohaterami w roli głównej.

Największą wadą takiego prezentu jest cena. Małe zestawy (kosztujące ok. 20-40 zł) są naprawdę małe i zawierają 1-2 figurki i kilka elementów. Zwykle są też mało interaktywne i nie da się ich zbytnio przebudowywać, więc szybko się nudzą.  Za zestaw warty zabawy zapłacimy co najmniej 130 zł.

Prezentowany obok zestaw LEGO DC Comics Super Hereos 76013 Parowy Walec Jokera zwiera aż 5 figurek. Można nabyć od 215 zł.

Niestety (stety!), zabawa jest tego warta.

Cena: 130 – baaardzo dużo


  1. Harry Potter i Kamień Filozoficzny5718710893

Przygody małego czarodzieja podbiły świat na długo przed ich kinową adaptacją. Dziwił więc fakt, że trzeba było tak długo czekać na naprawdę ładne wydanie. Zawierająca przeszło 100 ilustracji publikacja spełni oczekiwania i dzieci i rodziców.  Wydawnictwo Media Rodzina zapowiada, że kolejne części będą się ukazywać w rocznych odstępach tak, aby dzieci miały czas do nich dorosnąć (tak jak to było w przypadku pierwszego wydania). Książkę bez problemu można sprezentować pierwszoklasiście, zanim szkoła zupełnie go zrazi do czytania. Wydatek o tyle kosztowny, że skoro powiedziało się A, to trzeba będzie powiedzieć też B i tym samym zakupić kolejne tomy w przyszłości.

Cena: ok. 50 zł (wydanie w twardej oprawie)


  1. Pluszowy Hulk5827671533

Miłość do superbohaterów można wpajać od najmłodszych lat, podsuwając maluchowi pod nos maskotkę do spania. Po co zabierać ze sobą do krainy snów pluszową owcę, skoro można zabrać pluszowego Hulka? Niestety Hulk z licencją Domu Pomysłów tani nie jest, a podróbka prędzej przysporzy koszmarów.

Cena: ok. 150zł

Share This: