Thorgal – najnowsze wieści

        Około dwóch tygodni temu pisałem dla was newsa, który odbił się szerokim echem w internetach, dotyczył on uruchomienia prenumeraty i sprzedaży detalicznej komiksów legendarnego Thorgala. Duża część z Was wątpiła w fakt, że wydawnictwo Hachette wznowiło dystrybucję, która już raz była w sprzedaży, ale została wstrzymana. Pojawiły się nawet głosy, że to zabieg mający na celu po prostu wyprzedanie zalegających w magazynach numerów, które nie sprzedały się za pierwszym razem. 
Na szczęście, wiele jednak wskazuje na to, że prenumerata kolekcji faktycznie ruszy, a wasze obawy okażą się niezasadne. Tydzień temu przy okazji zakupu WKKM znalazłem na półce kiosku drugi tomik przygód nordyckiego bohatera – Wyspa lodowych mórz (okładka obok wydawnictwa Egmont), co zmobilizowało mnie do kontaktu z wydawnictwem celem otrzymania informacji, co z moja zamówioną prenumeratą? Jak dowiedziałem się od przemiłej Pani z infolinii, wysyłka zamówionej prenumeraty odbędzie się kiedy do kiosków trafi trzeci album serii, a przesyłka będzie zawierała tom drugi i trzeci. Wszystko wskazuje więc na to, że prenumerata odbędzie się w sposób planowany. Całe szczęście.
               
      Na koniec bardzo istotna informacja dla osób wybierających się w ten weekend na XXIV Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Swoją obecność na imprezie potwierdził autor genialnych ilustracji do klasycznych zeszytów Thorgala – Grzegorz Rosiński oraz Roman Surżenko, który od 2011 roku jest autorem rysunków do serii pobocznej o tytule Thorgal: Louve.  Będzie to więc idealna okazja do złapania autografu na świeżutkim wydaniu w twardej oprawie i dodanych do nich replik ilustracji Pana Rosińskiego. Każdy fan Thorgala koniecznie musi się zjawić 😉
Paweł

Share This: