Wywiad z Pawłem w tygodniku Nowy Tydzień – sprostowanie

Cześć,
    możliwe, że część z Was zauważyła we wczorajszym wydaniu lubelskiego tygodnika Nowy Tydzień krótki wywiad, którego udzielałem na temat prowadzenia komiksowego bloga. Za każdym razem kiedy ktoś prosi nas o opowiedzenie o swojej pasji i miłości do komiksów jest nam bardzo miło i zawsze dziękujemy za zainteresowanie, w tym jednak przypadku dziękować niestety nie mamy za co.
    Otóż wywiad który się ukazał w tygodniku zawiera mnóstwo błędów, skrótów myślowych, które zmieniają sens moich wypowiedzi oraz oczywiste błędy merytoryczne. Każdemu kto przeczytał ten wywiad należą się sprostowania 😉 Więc do dzieła:
1. Jakiś czas temu chwaliłem się Wam, że nasz blog przekroczył już 40 000 wyświetleń, w gazecie możecie przeczytać, że mamy już prawie pół miliona :/ bardzo byśmy chcieli ale to jeszcze nie ten etap 🙂
2. Blog tworzymy we trzech w składzie Mariusz Basaj, Paweł Warowny i Jarosław Pyrka, który zajmuje się stroną graficzną bloga i szykuje dla Was grafiki do Comic Hero Fight, artykuł w gazecie sugeruje, że wszyscy piszemy recenzje i nazywa naszą trójkę Lublinianami, choć tylko ja mieszkam w Lublinie.
3. W artykule wspomniano również o MFKIG, który rzecz jasna odbył się w 2013 roku a nie jak napisano w wywiadzie „w tym roku”. Tutaj również pojawił się okropny skrót myślowy, którym autorka połączyła dwa zupełnie odrębne tematy MFKIG i nasze plany na zorganizowanie w Lublinie spotkań komiksowych. Przez niefortunny zwrot autorka zasugerowała jakbym chciał zorganizować MFKIG w Lublinie 😉

    Wymienione błędy nie powstałyby gdyby nie odmówiono mi autoryzacji tekstu, cóż mamy nauczkę na przyszłość 🙂

Pozdrawiam
Paweł

Share This: