Zgroza 2 – Obłęd – zapowiedź

Wytęsknieni entuzjaści polskich zeszytówek wbrew pozorom czasem dostają coś na otarcie łez po TM-Semic. Pocieszycielami są na przykład osoby związane z wydawnictwem Sol Invictus z zapowiedzianym zeszytem Zgroza 2 – Obłęd.

Zgroza 2 już za dwa tygodnie!

Zgroza 2 - ObłędOficjalna premiera drugiego odcinka serii Zgroza odbędzie się na Warsaw Comic Con Fall Edition, czyli w dniach 24.26 listopada. Zgroza to mroczny kryminał opowiadający perypetie policjanta Zbigniewa Zgrozy, który stara się rozwikłać zagadkę brutalnego morderstwa. Seria oryginalnie jest osadzona w uniwersum komiksu Lis, lecz akcja zostaje cofnięta do początku lat 90. ubiegłego wieku. To czasy, gdy Polska próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości po odzyskaniu suwerenności oraz wprowadzeniu swoistej odmiany kapitalizmu. Choć Zbigniew Zgroza jest też jedną z kluczowych postaci w superbohaterskiej serii Lis, nie jest wymagana jej znajomość by cieszyć się lekturą.

Za scenariusz tego czteroczęściowego thrillera odpowiada Kuba
Ryszkiewicz, autor wielokrotnie nominowanego do nagrody Złote Kurczaki komiksu Nie przebaczaj, zaś stronę wizualną ponownie tworzy Grzegorz Kaczmarczyk (szkic i kolor), za tusz tym razem odpowiada Patrycja Awdjenko, która w tej roli zastąpiła Alka Wałaszewskiego.

Zgroza 2 - Obłęd2 Zgroza 2 - Obłęd3 Zgroza 2 - Obłęd4

Informacje o publikacji:

Zgroza 2 – Obłęd

Wydawnictwo: Sol Invictus
11/2017
Liczba stron: 32
Format: 170×260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-947686-4-5
Wydanie: I
Cena z okładki: 10 zł

Share This: