Falkon 2015

Tak to już dziś, bramy Międzynarodowych Targów Lubelskich (MTL) już za kilka godzin zostaną otwarte i rozpocznie się wielkie święto fantastyki – Falkon! Nie będę się rozpisywał na temat samej imprezy ponieważ te informacje łatwo znajdziecie na witrynie samego wydarzenia – www.falkon.co lub na fanpagu na Facebooku. Aby jednak ułatwić fanom komiksów odnalezienie najciekawszych atrakcji związanych z naszą pasją postaram się stworzyć tzw. pigułę najważniejszych informacji. Zapraszam!

Piątek 6.11
Godzina Tytuł Autorzy Prelekcja Opis
19:00 Teleportacja, telepatia, komputery kwantowe i komiks… Piotr Gawron, Katarzyna „Asurit” Kara, Michał Cholewa Prelekcja Chcesz wiedzieć: czym różni się teleportacja kwantowa od klasycznej, czy telepatia jest możliwa, jak działają komputery kwantowe, co to jest kryptografia kwantowa? Wyjaśnimy Ci to w postaci komiksu…

 60 minut, Namiot 1

21 Zine’s not dead – fanowskie publikacje wczoraj i dziś Marcin „Seji” Segit , Elin Kamińska Prelekcja Podczas prelekcji będzie można posłuchać o historii fanzinów, technikach produkcji fanowskich czasopism, wkładzie kserokopiarek w rozwój ruchu fanowskiego oraz o obecnej kondycji fanzinów, w tym o najnowszych publikacjach z naszego podwórka.

60 minut, Sala nr 2

Sobota 7.11
10:00 Szybki jak Flash konkurs wiedzy komiksowej! Marcin Andrys Konkurs Czytasz komiksy? Myślisz, że wiesz o nich wszystko? Sprawdź swoją wiedzę!

60 minut, Namiot 2

11:00 Od „Epoxy” do „Thorgala” – fenomen Jeana Van Hamme’a Jakub Syty Prelekcja Jean Van Hamme nazywany jest midasem europejskiego komiksu. Przyjrzymy się dziełom tego nieprzeciętnego twórcy, który wraz z Grzegorzem Rosińskim odpowiada za sukces „Thorgala”

60 minut, Namiot 2

12:00 Western w komiksie Marcin Andrys, Jakub Syty Prelekcja W kinie czas westernów przeminął już dawno, jednak ten jakże zasłużony gatunek znalazł sobie nowe medium. O erupcji westernowych tytułów na rynku komiksów opowiedzą prowadzący.

60 minut, Namiot 2

13:00 Panel komiksowych tłumaczy Marcin Andrys Prelekcja Tłumacz to ciężki i niewdzięczny zawód. Jak sobie radzą z wieloma niespotykanymi sformułowaniami, presją fanów, którzy zawsze wiedzą najlepiej, a także co sprawiło im najwięcej problemów podczas przekładania na język polski. Zapraszamy do dyskusji z tłumaczami zagranicznych komiksów.

60 minut, Namiot 2

14:00 Fantastyka w Stefie Komiksu – spotkanie z Robertem Zarębą Przemysław Mazur Spotkanie 60 minut, Namiot 2
15:00 Motyw superbohatera w komiksie polskim MarcinRusteck, Rafał Szłapa, Dariusz Stańczyk, Jakub Oleksów Dyskusja Zapraszamy na spotkanie z praojcem herosów w Polsce – legendarnym naczelnym TM-Semica – Marcinem Rusteckim, a także Rafałem Szłapą – autorem krakowskiego Supermana oraz twórcami „Lisa” – Dariuszem Stańczykiem i Jakubem Oleksowem.

60 minut, Namiot 2

16:00 „Świat się kończy, ale jest gitara!” – drugie objawienie Ksionza! Marcin Rustecki, Dominik Szcześniak Spotkanie Najbardziej płodny scenarzysta młodego pokolenia – Dominik Szcześniak oraz człowiek instytucja: artysta, grafik, wydawca, ufolog – Marcin Rustecki, połączyli swe siły i tak narodził się KSIONZ!

60 minut, Namiot 2

16:30 Spotkanie z komiksem dla dzieci pt. „KUBATU” Jakub Syty, Przemysław Surma Spotkanie O balonie i nie tylko – spotkanie z komiksem dla dzieci pt „KUBATU” oraz z autorami Jakubem Sytym i Przemysławem Surmą

30 minut, Namiot 2

17:00 Spotkanie autorskie – Jakub „Dem” Dębski Spotkanie 60 minut, Antresola
17:00 Gwiezdne Wojny kontratakują – na dużym ekranie i w komiksie Jacek Drewnowski Prelekcja W grudniu na ekranach kin zagości długo oczekiwany VII epizod Star Wars. Wraz z powrotem gwiezdnej sagi na ekrany Marvel wypuścił nowe serie komiksowe, które teraz również trafiają do Polski. Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Drewnowskim – redaktorem naczelnym magazynu Star Wars Komiks.

60 minut, Namiot 2

17:30 Screenówka mangowa Karolina „Niah” Grzeszczak oraz Natalia „Hika” Kasperek konkurs Pokaż wszystkim, że jesteś Królem Anime, a przy tym weź udział w świetnej zabawie!

30 minut M&A

18:00 Rysowanie formą samorealizacji Piotr Chrzanowski, Tomek Larek, Greg Bobrowski, Gracjana Zielińska, Rafał Szłapa Spotkanie 60 minut, Sala 2
18:00 Groza w komiksie Marcin Waincetel Groza na dobre zdominowała kino, jednak nie oznacza to, że komiks pozostaje nieczuły na jej wdzięki. Zapraszamy na przegląd najciekawszych horrorowych powieści graficznych. Strach się bać!

60 minut, Namiot 2

18:00 Mistrzowskie warsztaty rysunkowe Witold Vargas Warsztaty 120 minut, Warsztaty
19:00 Rok 2016 pod znakiem ofensywy DC Comics na polskim rynku Przemysław Mazur, Marcin Andrys, Paweł Niećko Dyskusja Plany wydawnicze Egmontu związane z publikacją komiksów DC Comics to prawdziwa bomba. Zapraszamy do dyskusji, czego nie warto przegapić z zapowiadanych perełek.

60 minut, Namiot 2

20 Warsztaty ilustratorskie Andrzej Łaski Warsztaty 120 minut, Warsztaty
Niedziela 8.11
11:00 WTF is wrong with you Małgorzata „G.” Sabik, Zuzanna Bielecka Prelekcja Prowadzące zajmą się diagnozą problemów psychicznych wybranych superbohaterów.

60 minut, Sala 1

11:00 Warsztaty komiksu dla dzieci – Mój SUPERBOHATER Warsztaty Komiksu Warsztaty 180 minut, Warsztaty

Poza konkursami, dyskusjami i prelekcjami polecamy również poszukać stanowisk, przy których będzie można pogadać za autorami, poprosić o rysunek w komiksie itd. Organizatorzy postarali się o naprawdę mocną ekipę gości komisowych. Na festiwalu pojawią się:
– Rafał Szłapa – autor komiksu Bler
– Marcin Rustecki – autor m. in. Ksionz, redaktor naczelny legendarnego TM-Semic
Konrad Koko Okoński Art – autor komiksu Kij w dupie
– Jacek „Darken” Gołębiowski – właściciel wydawnictwa Gindie
– Dariusz Stańczyk i Jakub „Doktór” Oleksow – scenarzysta i rysownik seriiLis
– Katarzyna Babis – autorka rysunków do Teuqili i niepowtarzalny Kiciputek
– Daniel Grzeszkiewicz – autor Gedeona, którego recenzje zobaczycie u nasz jeszcze w tym tygodniu
– Dominik Szcześniak – autor takich komiksów jak Ksionz, GadKaszmatka, autor audycji Halo komiks w Radiu Lublin
– Beata „Ari” Smugaj – autorka webkomiksu Lisie Sprawy
– Jakub Syty i Przemysław „Surpiko” Surma – scenarzysta i rysownik serii Kubatu
– Jakub „DEM” Dębski – autor komiksów spod szyldu Demland

Jeśli w waszych sakiewkach brzęczą monety i ten dźwięk doprowadza Was do szału to polecamy skierować się na stanowiska sklepów

stworek baner e-legion.pl
Gindie Artist on board
Sklep Komiksowy Komikslandia

Share This: