Parenting Hero

Ostatnio przy okazji recenzowania komiksu Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości starałem się choć w małym stopniu podkreślić fakt, jak trudne i wymagające pracy jest wychowywanie dziecka. Wiem, wielu z nas, dzisiejszych rodziców, przechodziło przed laty przez okres buntu, w którym padały wewnętrzne zobowiązania w stylu: będę dobrym rodzicem, lepszym niż moi właśni. Cóż, rzeczywistość przyszła nas zweryfikować i szybko sprowadzić na ziemię. Okazuje się, że wdrożenie swoich idyllicznych wyobrażeń w życie nie jest takie łatwe, jak by się wydawało, zwłaszcza gdy na barkach siadają zmęczenie lub zdenerwowanie (a najczęściej działają przecież w kooperacji). Mythic Owl ma dla nas pewną miłą propozycję, która w przyjemny sposób pomoże rodzicom zobaczyć popełniane błędy wychowawcze. Tą propozycją jest aplikacja Parenting Hero.

Wychowywanie dzieci a komiks

Aplikacja, którą otrzymujemy w formie krótkiej gry, bazuje na epizodach wziętych z życia, takich jak sznurowanie buta, czy kupowanie prezentu na urodziny, albo jedzenie obiadu. Podczas gdy padają mocne słowa, często wypowiadane w nerwach, jako obserwator możemy wybrać ścieżkę postępowania. Na końcu otrzymamy komentarz odnoszący się do naszego wyboru. Całość zrealizowana jest w sposób nawiązujący do komiksów (bo aplikacja do końca komiksem nie jest), poprzez czarno-białe ilustracje z pojawiającymi się dymkami. Klikając na chmurkę, odpowiadamy na pytanie: co byś powiedział w tej sytuacji?

Parenting Hero

Tak o aplikacji piszą autorzy:

Wychodzimy naprzeciw zabieganym rodzicom. W aplikacji Parenting Hero prezentujemy zbiór animowanych, komiksowych scenek ukazujących typowe sytuacje problemowe z dziećmi. Rodzic może wybrać odpowiednią według niego reakcję na przedstawione zdarzenie i zobaczyć konsekwencje swojego wyboru. Każdy wybór został opatrzony krótkim,  merytorycznym komentarzem. Kto komentuje? Najlepsze w tej dziedzinie specjalistki. Aplikacja powstała we współpracy z autorkami, które kontynuują bestsellerową serię „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”– Joanną Faber i Julie King. Bogactwo własnych, domowych doświadczeń, oraz lata prowadzenia zajęć warsztatowych dla innych rodziców, zrobiły z tych zaangażowanych kobiet ekspertki od komunikacji z dziećmi. Doświadczenia i cenną wiedzę zawarły w książce „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2 – 7 lat”. 

Wychowywanie dzieci a misja superbohaterska

Niektórzy superbohaterowie biegają z majtkami na spodniach. W roztargnieniu i nawale obowiązków zdarza się to też rodzicom. Autorzy Parenting Hero widzą w ten sposób tę odpowiedzialną misję:

Parenting Hero

W oparciu o zaprezentowane w tymże bestsellerowym cyklu metody, nasza firma stworzyła mądrą, mobilną „ściągę”. Mając pod ręką smartfon, można przećwiczyć trudną rozmowę z dzieckiem, albo zasięgnąć wychowawczej porady, która pomoże rozwiązać niedawny konflikt. Czasem wystarczy znaleźć właściwe słowa. Parenting Hero to superbohater, który szybko i dyskretnie pomógł przełamać niejeden kryzys.

Parenting Hero

Aplikacja Parenting Hero nie wyczerpuje tematu, z czego autorzy zdają sobie sprawę doskonale. Po przejściu każdego epizodu dowiadujemy się, gdzie można sięgnąć dalej, aby uzupełnić swoją wiedzę. Nade wszystko, jako rodzice wiemy, że nasze maluchy są przebiegłe i pozwalają nam na sięganie po ciągle to nowe możliwości wychowawcze. Takie jest też i samo życie, rzadko dwa razy dzieje się coś w ten sam sposób. Niewątpliwą zaletą aplikacji od Mythic Owl jest możliwość spojrzenia na zimno na sytuacje, w których nie myśli się racjonalnie. Emocje, które wybuchają po obu stronach, momentami są nie do opanowania. Nasze pociechy zasługują na to, aby o nie prawidłowo zadbać i postępować z nimi w mądry sposób. Parenting Hero nie rozwiąże naszych wszystkich problemów, ale pozwoli spojrzeć na niektóre z boku. Może zmieni też jakieś niezbyt wychowawcze metody, poprzez rozpościeranie innej perspektywy. Aplikacja dostępna jest w Sklepie Play i AppleStore – zapraszamy.

Sylwester

Dziękujemy Mythic Owl za przesłanie materiałów do niniejszego artykułu.

Share This: