Wiadomo kim będzie nowy Hulk!

Po tygodniach wodzenia fanów za nos, Marvel nie wytrzymał i ostatecznie ogłosił, kto zastąpi Bruce’a Bannera w roli zielonego olbrzyma. Najnowsza seria przygód z Hulkiem pod tytułem The Totally Awesome Hulk trafi do sprzedaży już w grudniu. Najpierw pojawiła się tajemnicza okładka, o czym pisaliśmy tutaj: a fani snuli własne domysły.  Szczegółowe informacje w rozwinięciu newsa. Uwaga: zawiera spoilery! 

Jak donosi serwis Enteirtainment Weekly, Axel Alonso, redaktor naczelny Marvela zdradził w niedawnym wywiadzie, że następcą Bannera będzie Amadeus Cho – siódmy najinteligentniejszy człowiek w świecie Marvela.
Według słów Alonso, Cho był wyborem oczywistym. Powodów było wiele, chociaż jednym z najważniejszych było podobieństwo fizyczne bohaterów. Istotną różnicą jest natomiast wiek bohaterów: Cho jest jeszcze nastolatkiem, któremu brak doświadczeń starszego Bannera. Jest zadziorny, świadomy swojego intelektu, ale młody. Gdy Banner przyjął na siebie odpowiedzialność za Hulka był on dorosłym człowiekiem. I to widać. Cho z kolei zareaguje zupełnie inaczej.

Ponadto postać Amadeusa Cho została stworzona na potrzeby Amazing Fantazy w 2006 roku  przez Grega Paka, który jest właśnie scenarzystą nowej serii o Hulku.  Nie dziwi więc fakt, że Pak przejmując nowy tytuł chce wnieść do niego elementy, które są mu najbliższe. Amadeus Cho, wciąż pod skrzydłami Paka, trafił później na łamy ówczesnego runu Hulka, gdzie osiadł na dłuższy czas. Pozwoliło mu to zadomowić się w uniwersum Marvela na tyle dobrze, że doczekał się w pewnym momencie członkostwa w składzie The Mighty Avengers.

Oto dwie alternatywne okładki komiksu z nowym Hulkiem:

4784818-totally-awesome-hulk-cover-02-395x600

4784802-totally-awesome-hulk-cover-395x600

 

Share This: