Niech żyje komiks – nowa komiksowa impreza

Niech żyje komiks – taką nazwę nosi nowa impreza komiksowa, która lada chwila odbędzie się w warszawskim Muzeum Etnograficznym. Organizatorzy, czyli redakcja magazynu Zwykłe życie zaprasza wszystkich laików, fanów oraz ekspertów na pierwszą edycję festiwalu, która odbędzie się 3 grudnia.

Niech żyje komiks

Impreza ma być świetną okazja dla osób, które z komiksem nie miały jeszcze do czynienia. Jak mówi w wywiadzie dla Alei Komiksu Agata Napiórska

Wydarzenie „Niech żyje komiks!” skierowane jest głównie do komiksowych laików. Chcemy bliżej poznać z komiksem ludzi, którzy znają go jedynie pobieżnie, pokazać różne twarze tego bardzo atrakcyjnego medium. Na imprezie zapowiedziały się prawie wszystkie największe wydawnictwa komiksowe, a także twórcy zinów i sklepy z komiksami, środowisko komiksowe będzie więc miało godną reprezentację.

Podczas imprezy mają odbyć się liczne warsztaty, panele dyskusyjne, targi oraz spotkania z autorami. Jedną z zapowiedzianych już gwiazd ma być Tony Sandoval. Kolejną zapowiedzianą atrakcją ma być premiera nowego komiksu Łukasza Kowalczuka – Niech żyją mięśnie z Podziemnego Świata!


Grafika promo festiwalu Niech żyje komiks

Pełny program imprezy ma się pojawić lada chwila. My natomiast już wiemy, że impreza o nazwie Niech żyje komiks to na pewno coś w czym warto uczestniczyć. Zapraszamy do lektury całego wywiadu z Agatą Napiórska. Poniżej znajdziecie link.

Napiórska: Chcemy pokazać ludziom komiks – Aleja Komiksu

 

Share This: