Chleb wolnościowy. Tom 2 – zbiórka

Celem niedawno rozpoczętej zbiórki jest komiks autorstwa Pawła Piechnika pt: Chleb wolnościowy. Tom 2, który jest kolejną częścią tryptyku o tym samym tytule i dotyczy teraźniejszości. Drugi tom składa się z rozmów, które autor przeprowadził z różnymi ludźmi w ciągu ostatniej dekady. Bezdomny, menadżer handlowy, dyrektor dziennego domu opieki, trener personalny, scenarzysta filmowy i komiksowy, żołnierki z Ukrainy, psycholog, fotograf itd.

Autor chce się zastanowić czym jest „chleb wolnościowy” dzisiaj i co oznacza wolność w świecie poza drutami.

­Na zrzutce można zamówić komiks w przedsprzedaży wraz z cegiełką – LINK do zbiórki.

Fragment komiksu możesz zobaczyć tutaj: www.pawelpiechnik.com/promocja_chw2.pdf

Tom 1 wydany w 2019 r. przez Państwowe Muzeum na Majdanku, dotyczy historii opowiedzianej w relacjach jedenastu byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie podczas II wojny światowej w Polsce. Więcej o tym tomie tu – klik.

Tom 2 planowany na wrzesień 2024 r. przedstawi historie kilkunastu osób żyjących współcześnie. Bohaterowie reportażu opowiedzą o swoich trudach, głodach, śmierci bliskich, ukrytych pragnieniach, trudzie wychodzenia z uzależnień, wolności i życia dla innych.

Sformułowanie „chleb wolnościowy”, było używane przez więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych, zlokalizowanych na terenie Polski podczas II wojny światowej w XX w. Oznaczało chleb wypiekany poza obozem, na wolności.

Share This: