Zestawy HeroClix – od czego zacząć grę?

heroclix logoPo pojawianiu się na naszym blogu tekstu o HeroClix (tego tu – klik), otrzymaliśmy kilka wiadomości z pytaniami o to, gdzie można kupić figurki lub częściej – po jakie zestawy sięgnąć, żeby spokojnie rozpocząć rozgrywkę? Sugerowaliście, że wybór produktów jest tak szeroki, że niewiadomo za co chwycić i chcielibyście wiedzieć czym różnią się od siebie zawartości poszczególnych pudełek. Wspólnie z naszym partnerem, sklepem e-legion.pl wyszliśmy naprzeciw waszym oczekiwaniom i przygotowaliśmy ten wpis.

Podobnie jak w przypadku większości gier kolekcjonerskich, system HeroClix posiada zestawy startowe, które są idealnym wyborem dla początkujących graczy. Co znajduje się w takiej paczce? Całkiem sporo:

– przede wszystkim figurki (w ilości od 4 do 7) – co ważne, są one już pomalowane i gotowe do gry; oczywiście wraz z figurkami znajdziemy i karty (szkoda, że są one niezbyt dobrej jakości, dlatego proponuję od razu ubrać je w przezroczyste protektory);

– dwustronną planszę, na której nasi dzielni bohaterowie będą toczyć swoje pierwsze bitwy; te są akurat bardzo fajne, bo zazwyczaj obszar jest zróżnicowany (np. wnętrza budynków, dachy, woda, różne obiekty), co bezpośrednio wpływa na rozgrywkę i czyni ją znacznie ciekawszą; ponadto lokacje zawsze związane są tematycznie z figurkami;

– przeróżne żetony (np. obiekty specjalne albo inne znaczniki typu dym, który potrafią zostawić niektóre postacie);

– instrukcję w języku angielskim; na szczęście polscy wydawcy, czyli ISA zadbali o wersję polskojęzyczną i zrobili to w znakomitym stylu (tutaj – KLIK);

– 2 kości k6, które są niezbędne do gry.

Przykładowe zestawy startowe możecie znaleźć TU  i TU.

heroclix_starter_1

heroclix_starter_2

Niestety zestawów startowych na polskim rynku dostępnych jest niewiele. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej sięgnąć po zestawy tematyczne typu Fast Forces. Te są fenomenalne, bo zawierają kompletne i spójne tematycznie drużyny i pozwalają na stworzenie dwóch teamów do pierwszych rozgrywek. Sam rozpocząłem przygodę z HeroClix właśnie od takiego pudełka (a konkretnie Inhumans). Sama paczka zawiera:

– figurki (od 5 do 8);

– dwustronną mapę.

W odróżnieniu od starterów, nie zawierają one kostek i żetonów. Te pierwsze na szczęście łatwo kupić, a drugie wydrukować z Internetu. Sam dobór figurek do Fast Forces wydaje mi się dużo bardziej fortunny niż w przypadku dostępnych starterów. Bez większych problemów powinniście móc zakupić Thunderbolts (z Punisherem, Red Hulkiem i innymi), Inhumans, Rogues i innych. Przykładowy zestaw (taki jak mój) znajdziecie TU.

heroclix_fast_forces_1

Figurki HeroClix są również dystrybuowane za pomocą boosterów, co podobnie jak w przypadku innych gier, wiąże się ze sporymi emocjami. Dlaczego? Bo nasi bohaterowie pakowani są losowo, a różne figurki pojawiają się w boosterach z różną częstotliwością (o rarity napiszemy w kolejnym wpisie). Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze czuję w takich chwilach dreszczyk emocji i wręcz uwielbiam otwierać paczki. To trochę jak z grą na loterii.

Co ciekawe, boostery do HeroClixa występują w dwóch rodzajach. W sklepach możecie znaleźć dodatki zawierające zarówno 5 figurek (2 zwykłe, 2 niezwykłe, 1 rzadka / superrzadka) lub 1 figurkę (totalna losowość). Ponadto te jednofigurkowe występują w wersji Gravity Feed, gdzie figurki mają zmienione współczynniki (tak samo różnią się figurki ze starterów i Fast Forces w stosunku do tych, które znajdziemy w standardowych boosterach). Tu, tu  i tu macie kilka przykładów dodatków.

heroclix_maly_booster

heroclix_Duzy_booster_2

Ale to ciągle nie wszystko. W sprzedaży dostępne są również przeróżne Action Packi i Scenario Packi, a tu dopiero twórcy gry szaleją po całości. Znajdziemy w nich m.in. wielkie figurki, figurki ze zmiennymi podstawkami, mini gry planszowe, przeróżne obiekty 3D i inne cuda. Ogromne Sentinele  lub klasyczny Batmobil? Nie ma problemu! Popatrzcie choćby tu i tu.  Te figurki z dumą można postawić na półce!

heroclix_action_pack_1

heroclix_scenario_pack_1

Jak widzicie, wybór jest naprawdę ogromny. Tak naprawdę trudno polecić jest coś konkretnego. Moja rada jest prosta. Zastanówcie się, których herosów lubicie najbardziej, upolujcie Starter Pack lub Fast Forces z nim związany, a potem dokupujcie boostery w tym kierunku lub zaszalejcie na całego i sięgnijcie po Action / Scenario Packi. Zresztą jak już zagracie parę meczy, ten świat sam Was wciągnie. HeroClix jest niesamowite, zwłaszcza jak macie w pobliżu sklepy, które zorganizują dla Was turnieje. Takim miejscem jest właśnie e-legion.pl Po więcej informacji zapraszam Was na HeroClix Polska (tudzież na ich forum) – tam są naprawdę bardzo mili specjaliści od Clixów, którzy z całą pewnością Wam pomogą.

Mariusz Basaj

Share This: