Bendis opuszcza X-Men

BendisBrian Michael Bendis, autor niemal 90 scenariuszy do różnych serii o przygodach mutantów, wkrótce pożegna się z serią. Marvel ogłosił, że numeracja serii Uncanny X-Men skoczy w maju do #600, a grubaśny zeszyt (około 100 stron) będzie kulminacją wielu różnych historii, głównie tych które zapoczątkował sam autor. Całość planowana jest jako swoisty finał, który poprzedzi reset uniwersum. Wiemy też, że przy tym numerze będzie pracować kilko artystów, w tym Chris Bachalo, Stuart Immonen, Kris Anka, Mahmud Asrar i inni. Jednocześnie ma być to ostatni zeszyt z runu Bendisa. Sam autor podkreśla, że ze spokojem odchodzi od serii. „Zrobił dobry run, ale jedną z największych zalet pisania X-Men była świadomość, że i tak nie dogoni rekordu Chrisa Claremonta” [ten pracował nieprzerwanie przy mutantach 16 lat].

Ultimate_End_1_CoverTo jednak nie koniec przygody scenarzysty z Domem Pomysłów. Niemal tuż po ogłoszeniu, że autor opuszcza All New X-Men i Uncanny X-Men, Marvel poinformował, że podpisał ze scenarzystą nową ekskluzywna umowę. Co prawda nie podano jej warunków (a zwłaszcza długości porozumienia), ale dano wyraźnie do zrozumienia, że Bendis będzie działał przy jednej z serii związanych bezpośrednio z Secret Wars. Ma to być jedna z flagowych pozycji całego eventu i z całą pewnością zwróci na siebie uwagę fanów..

Będzie to kolejny z nowych tytułów Bendisa, tuż po ogłoszonym wcześniej Battleworld Ultimate End, czyli 5-cioczęściowej historii o końcu świata Ultimate, nad którą będzie pracował z Markiem Bagleyem.

Bardzo ciekawy artykuł o potencjalnych kolejnych ruchach scenarzysty możecie przeczytać TUTAJa z kolei TUTAJ o potencjalnych zmianach związanych z nadchodzącymi Secret Wars.

Share This: