Marvel Heroclix – Original Avengers Fast Forces

Dawno na naszym blogu nie było wpisów związanych z Heroclix. Zmiana pracy odcisnęła dość wyraźne piętno na moim wolnym czasie. Mimo tych przeciwności losu znalazłem chwilę na zakup nowego zestawu figurek. Tym razem – dzięki uprzejmości e-Legion.pl – w moje łapki trafił zestaw Fast Forces, wydany wraz z nowym dodatkiem Avengers: Age of Ultron.

Original Avengers, bo o nim mowa, to kapitalny zestaw, który pozwoli nam wezwać na pole bitwy oryginalnych Avengers: Kapitana Amerykę, Hulka, Thora, Iron Mana, Wasp i Ant-Mana w ich barwnych strojach z lat 60. Zobaczcie tylko, jak pięknie się prezentują:

W oczy rzuca się nowość w systemie, czyli karta członkowska Avengers. To nowa mechanika, którą przyniósł dodatek Age of Ultron. Za punkty dowodzenia możemy do swojej drużyny dobrać karty, które pozwalają nam na dodatkowe zagrania. Cudów nie ma, ale za to jest bardzo klimatycznie. Zwłaszcza, że te – w odróżnieniu od standardowych kart – są plastikowe.

Dalej nie jest tak kolorowo. Niestety, po raz kolejny (po Crime Syndicate FF), zestaw nie zawiera mapy. Dotychczas Fast Forces były idealnymi zestawami dla nowych graczy. Wystarczyło tylko dorzucić kostki i grać. Bez mapy jednak o to trudno. Ogromny minus dla wydawcy. Dobrze chociaż, że zestaw jest kilka złotych tańszy od w/w poprzednika.

Przyjrzymy się samym bohaterom.

Captain America – 100 / 50 pkt, umiejętności: Running Shot, Charge, Flurry, Precision Strike, Ivulnerability, Combat Reflexes, Willpower, dwie umiejętności specjalne (jedna z gwiazdką – Avengers Founder), w tym zbiórka, która pozwala dać dodatkową, darmową, ograniczoną akcję ruchu.

 

Thor – 150 / 100 pkt, umiejętności: Running shot, Charge, Flurry, Penetrating / psychic blast, Super strength, Impervious, Invulnerability, Toughness, umiejętność z gwiazdką – Avengers Founder pozwala mu użyć Enchancement.

Sama figurka stara się robić fajne wrażenie ruchu. Szkoda tylko, że słabo zaznaczono usta bohatera, przez to wygląda jakby miał pół twarzy.

 

Iron Man – 150/100 pkt, umiejętności: Charge, Running Shot, Force Blast, Penetrating / Psychic Blast, Pulse Wave, Invincible, Invulnerability, Toughness, Regeneration, Outwit, Perplex, umiejętność z gwiazdką jak u Thora.

Bardzo fajnie zrobiona figurka, sporo detali.

 

Hulk – 150  / 100 pkt, umiejętności: Flurry, Sidestep, Charge, Leap / Climb, Super Strength, Quake, Invulnerability, Invincible, Toughness, Close Combat Expert, Battle Fury, Avengers Founder – Empower

Mina Hulka wyraża więcej niż milion słów : )

Wasp – 75 / 50 pkt, umiejętności: Running Shot, Stealth, Earthbound / Neutralized, Energy Explosion, Poison, Energy Shield / Deflection, Super Senses, Enchancement, Ranged Combat Expert, Avengers Founder – Empower

Maleńka postać, porównajcie jej rozmiary z Hulkiem.

Ant-Man – 75 / 50 pkt, umiejętności: Stealth, Charge, Precision Strike, Super Senses, Combat Reflexes, Outwit, Close Combat Expert, Perplex, Avengers Founder – Empower

Hank jeździ na mrówkach!

A tak prezentuje się cała gromadka:

Podsumowując:

+ ładne figurki

+ nowa mechanika – karty I.D

+ cena

+ śmiało można poskładać 2 teamy

– ale już nimi ciężko pograć, bo brakuje mapy!

– nieco delikatny młot Thora, słaba twarz Boga Gromów

PS. Jeśli myślicie, że to już koniec, to się mylicie : ) Nie byłbym sobą, gdybym pozostał na jednym zestawie. Dokupiłem sobie boosterka z Age of Ultron. Zobaczcie, co w nim znalazłem:

Nightmask, super rare, Avengers z Marvel NOW

 

Veil, uncommon, Avengers Academy

Rage, common, New Warriors

 

Mettle, common, Avengers Academy

Black Widow, common

PS. Jeśli chodzi o Heroclix, to jak zawsze polecam sklep e-Legion.pl!

e-legion-logo-3-bez-bia-C5-82ego-pola-

Share This: