Borgia #2
Aleksander VI na dobre rozsiadł się na papieskim tronie i radośnie korzysta ze wszystkich przywilejów swojego stanowiska. Zaczyna stawiać fundamenty pod budowę swojego imperium, umacniając pozycję poprzez małżeństwa swoich dzieci. Cesare jako jedyny z papieskich potomków nie dostaje polecenia ożenku, tylko obietnicę kardynalskiego kapelusza.
Jodorowsky wykorzystał postać Lukrecji i wprowadził do fabuły najbardziej kontrowersyjne wątki kojarzone z rodziną papieża, w tym kazirodztwo, mocno kontrastujące z porządkami, jakie Aleksander robi w zdeprawowanym Watykanie. Tak jak w poprzednim albumie było wiele przemocy, tak w tym dominuje szeroko pojęty nierząd i hipokryzja. Rodrigo Borgia jest doskonałym przykładem chrześcijanina, który widzi belkę w oku bliźniego, jednak nie zauważa całego lasu w swoim. Autorzy malują portret Watykanu upodlonego i bez przyszłości, a do czarnej wizji wprowadzają przepowiednie Savonaroli, który widzi klęskę, jeśli ludność nie zmieni swojego postępowania.
Pomijając spór o prawdziwość faktów, komiks pozostaje bardzo dobrym albumem pod względem akcji i żywych dialogów. Postaci są prawdopodobne, a szczegółowe i dokładne ilustracje Manary godne są umieszczenia w przewodnikach turystycznych.
Władza i grzech to komiks zdecydowanie warty przeczytania.